اسپیکر مانیتورینگ ها یکی از مهمترین ابزارهای استودیویی ممکن هستند که باید بخرید. اسپیکر ها می‌توانند تاثیر بزرگ و عمیقی روی میکس های شما داشته باشند. ما در این مقاله ۵ مورد از بهترین اسپیکرهای موجود در دنیا را به شما معرفی می‌کنیم.

-IK Multimedia iLoud Micro Monitor

اسپیکر مانیتورهای iLoud Micro Monitors واقعا کوچک هستند و شما عمق صدایی که از آن بیرون می‌آید را باور نخواهید کرد. مدار DSP پردازش سیگنال دیجیتالی آن کراس اور و پاسخ فرکانسی را مدیریت می‌کند و این در حالی است که قدرت آمپلیفایر دو قطبی آن ۵۰ وات است. این اسپیکر بر اساس نیازهای استودیویی در دو دنیای استودیوهای ثابت و آهنگ سازی های در هنگام جا به جایی ساخته شده است و آنها دارای گزینه های اتصال چندگانه‌ی سیمی و بلوتوثی دارند و حتی روی پایه‌های میکروفون نیز می‌توانند نصب بشوند. قیمت یک جفت این اسپیکرها ۳۶۵ یورو است.

-Yamaha HS5

اسپیکرهای مدل HS5 پس از مانیتورهای افسانه‌ای NS10 کمپانی یاماها که در بسیاری از استودیوهای دنیا پیدا می‌شد همان مدل نمادین و با کیفیتی به روز تر می‌باشند که دارای ووفرهای ۵ اینچی سکه ای با یک تیوتر ۱ اینچ هستند که ۴۵ وات قدرت ووفر آن و ۲۵ وات قدرت تیوترهای آن است. همچنین شما با به کارگیری این اسپیکر کنترلهای اتاق و پاسخ فرکانسی را نیز دریافت می‌کنید که به شما امکان کالیبره کردن و تنظیم صدای آن برای هر محیطی را می‌دهد. قیمت یک جفت این اسپیکر ۴۰۰ دلار است.

-KRK Rokit RP7 G4

طرح مشکی و زرد اسپیکرهای کمپانی KRK فورا قابل تشخیص است که همان رنگ نیمی از داستان محبوبیت آنها است. این اسپیکرها برای مانیتور کردن و میکس موزیک الکترونیک بسیار خوب عمل می‌کنند. آنها دارای یک ووفر ۶.۵ اینچی و یک تیوتر ۱ اینچی از جنس فیبر گلس آرامید می‌باشند که آمپیلیفایر داخلی آنها ۴۸ وات برای تیوتر و ۹۷ وات برای ووفر تغذیه انجام می‌دهد که این برای بیشتر آهنگسازان حتی بیشتر از حد مورد نیازشان است. پاسخ فرکانسی آن از ۴۲ هرتز تا ۴۰ کیلوهرتز بوده و نهایت خروجی صدای آن ۱۱۰ دسیبل است که به معنای واقعی قدرت زیادی است. همچنین آن دارای یک لیمیتر بریک وال داخلی و ۲۵ پریست اکولایزر گرافیکی DSP است که از طریق اپلیکیشن تلفن هوشمند قابل تنظیم هستند. قیمت یک جفت این اسپیکرها ۴۲۰ دلار است.

-Adam Audio T8V

کمپانی Adam Audio در دهه ها تلاش کرده است تا مانیتورهای با کیفیت و دقیق خودش را در طیف گسترده ای از مدل های مختلف و مقرون به صرفه به مخاطبان خودش عرضه کند و مدل T8V یکی از تازه ترین و بهترین های این کمپانی است. این اسپیکر مانیتور با داشتن ووفر ۸ اینچی از جنس پلی پروپلین و تیوتر ریبونی با شتاب U-Art پوشش دهنده ی بازه فرکانسی ۲۵ کیلوهرتز تا ۳۳ هرتز هستند که محفظه های هوای پشتی آن به پاسخ فرکانسی پرتاب بیس کمک می‌کنند. آن دارای یک آمپلیفایر دوگانه‌ی کلاس D ۹۰ وات است و این اسپیکر تقربا برای هر کاری مناسب است. قیمت یک جفت آنها ۶۰۰ دلار است.

-Genelec 8010A

این اسپیکرهای قدرتی بیش از چیزی دارند که از اندازه‌ی کوچک آنها تصور انتظار می‌رود، اسپیکر 8010A دارای قدرت خروجی کلی ۵۰ است که در بین یک درایور ۳ اینچی سکه‌ای و یک تیوتر ۰.۷۵ اینچی تقسیم می‌شود و ارائه دهنده‌ی یک پاسخ فرکانسی تخت افسانه‌ای از ۷۴ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز است و برای استودیوهای جمع و جور طراحی و ساخته شده است، هرچند که در یک خانه‌ی بزرگتر به همان اندازه صدای بیشتری دارند. آنها ارائه دهنده‌ی شخصیت صوتی سری های 8000 این کمپانی هستند و ردپای صدای آنها را به همراه دارند و یک ترکیب عالی برای آنها می‌تواند یک ساب ووفر باشد تا بیس بهتری را دریافت کنید. قیمت یک جفت از این اسپیکرها ۷۰۰ دلار است.

منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.