ما قصد داریم تا در این نوشته ۹ پلاگین رایگان خوب برای میکس کردن را به شما  معرفی کنیم تا شاید در آینده یا هم اکنون به کار شما بیاید.

BitterSweet 3

BitterSweet 3

پلاگین BitterSweet 3 یک طراح ترنزینت (گذرا) است که به شما در رام کردن گذرهای سیگنال صدا کمک میکند. میتوانید به سادگی با چرخاندن ناب میانی آن، گذرهای روی سیگنال را تقویت کنید یا کاهش دهید. این پلاگین به ویژه برای درام و دیگر صداها مانند سختی یا نرمی بیشتر بخش های HiHat کاربرد دارد. این پلاگین توسط سیستم های ۶۴ بیتی7 پشتیبانی شده و تا ۸ کانال را در ۳۸۴ هرتز را دریافت میکنید که بسیار شگفت انگیز است.

لینک دانلود مک و ویندوز

TDR Kotelnikov

TDR Kotelnikov

پلاگین TDR Kotelnikov یک پردازشگر داینامیک پهنای باند است که ترکیبی از کنترل بازه داینامیک با وفاداری بالا به همراه انعطاف پذیری موزیکال را ارائه میدهد. آن با پردازش شناور ۶۴ بیتی فراهم کننده یک فشرده سازی (کمپرس) صدای سریع اما طبیعی میباشد، و همچنین دارای یک فیلتر بالاگذر سایدچین و گزینه لینک استریو پیشرفته برای باس استریو میباشد. گرچه کاربرد این پلاگین ساده است اما آن نیرومند است و برای صدای بسیار خوب و رابط کاربری هوشمندانه اش ستایش زیادی از آن شده است.

لینک دانلود مک و ویندوز

lkjb Luftikus

lkjb Luftikus

این پلاگین یک سازگاری دیجیتالی از یک اکولایزر آنالوگ به همراه باندهای نیم اکتاو پایدار و تقویت فرکانس های بالای اضافه است. آن دارای باندهایی در ۱۰، ۴۰، ۱۶۰ و ۶۴۰ هرتز و همچنین یک شلف ۲.۵ کیلو و مودهای مسترینگ و آنالوگ  بسته به چگونگی به کار گیری آن میباشد. به عنوان یک ارزش افزوده نسبت به سخت افزار ، به شما امکان برش های عمیق تر و پشتیبانی از مود Keep Gain برای دور ماندن از دگرگونی های داینامیک برای گین اصلی در هنگام تغییر تنظیمات EQ را میدهد.

لینک دانلود ویندوز

Voxengo Stereo Touch

Voxengo Stereo Touch

این افکت با استفاده از کدگذاری Mid/Side یک ترک مونو را به یک ترک استریو با تصویر گسترده تر تبدیل میکند. ایده این است که شما میتوانید منابع تک صدایی نسبتاً تخت گرفته و آنها را بدون نیاز به استفاده از روش ضبط آهنگ تا دو برابر، گسترده کنید. میتوانید برای داشتن یک افکت خاص روی وکال یا گیتار آن را آزمایش کنید.

لینک دانلود مک و ویندوز

Minimal System Instruments Delay Studio Free

Minimal System Instruments Delay Studio Free

پلاگین فیلتر Minimal System Instruments Delay Studio Free با یک رابط کاربری نمایش دهنده توانایی تنظیم۳ باند دیلی جداگانه Low / Mid / High  و کنترل کامل و دقیق بر روی پهنای باندها را به شما میدهد. هر کدام از باندها به کانال های چپ و راست تقسیم میشود که هر کدام نیز دارای بخش زمان دیلی و فیدبک جداگانه و همچنین بانک فیلتر گسترده میباشند. هر باند دارای فیلتر کاملا ویژه خودش بر روی کانالهای چپ و راست است که با کنترل های کات آف و رزونانس تکمیل میشوند. روی هم رفته دارای شش فیلتر و شش LFO‌ است.

لینک دانلود مک و ویندوز

Blue Cat Freeware Pack II

Blue Cat Freeware Pack II

پکیج Blue Cat Freeware شامل ابزارهای میکس بسیار خوب برای سیستم های مکینتاش و ویندوز در همه فرمت های اصلی است. The Chorus یک افکت کورس وینتیج با دیلی متغییر است، صدای Flanger آن روی هرچیزی از گیتار گرفته تا صدای درام ها و وکال بسیار خوب است و یکسری از یوتیلیتی های گین نیز به شما اجازه میدهد تا از اتومیشن MIDI برای کنترل ولوم چندین کانال به صورت همزمان استفاده کنید و سرانجام FreqAnalyst نیز یک آنالیزور طیفی فوق العاده است که به شما در درک اینکه چه چیزی در میکس میگذرد بسیار راهنمایی میکند.

لینک دانلود مک و ویندوز

Tal Dub III

Tal Dub III

این پلاگین داب دیلی میتواند افکت صدایی واقعا جذاب روی بیشتر صداها ایجاد کند.همچنین آن دارای یک مرحله ستوریشن، یک دیلی تا ۶ ثانیه تاخیر، فیلترهای چندگانه و ورودی و خروجی درایو قابل تنظیم است. شما میتوانید دیلی های خودتان را با بخش بندی های BPM سینک کنید و همچنین در صورت دلخواه به دیلی بی نهایت دست پیدا کنید.

لینک دانلود مک و ویندوز

cytoSonic Space 360

cytoSonic Space 360

آنچه میبینید تقریباً همه ی آن چیزی است که شما با این شبیه ساز رووم دریافت میکنید، که از الگوریتم هایی برای قرار دادن صدای شما در داخل یک فضای مجازی بهره میبرد. این را میتوان با قرار دادن سوژه‌ها و بلندگوها دستکاری کرد تا صدا را در یک مکان خاص قرار دهید و همچنین کنترل های بازتاب، قدرت تحرک و مقیاس اتاق را نیز بر روی این پلاگین رایگان دریافت میکنید. میتوانید آن را به کار ببرید تا فراتر از صدای استاندارد ممکن در DAW خود پیش بروید.

لینک دانلود ویندوز

De la mancha GTO

De la mancha GTO

این کمپرسور پیک وینتیج به نظر تجاری میرسد و از ویژگی های پیشرفته تری از آنچه انتظار دارید بر خوردار است که میتوانید در یک افکت رایگان پیدا کنید. سایدچین بیرونی، فشرده سازی موازی و اندازه گیری خوب و همچنین مسیرهای هارمونیک، ستوریشن و نویز بر سر راه سیگنال نیز وجود دارد. شما همچنین میتوانید به آن لیمیت سخت اختیاری و مجموعه ای از ایستگاه از پیش تنظیم شده عالی بیافزایید و دلیلی وجود ندارد که هم اکنون این پلاگین خوب را دریافت نکنید.

لینک دانلود ویندوز

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.