مانند اکثر دی جی‌های حرفه‌ای کلاب شما ممکن است ست خود را با وارم آپ کردن (شروع اولیه و گرم کردن ست) شروع کنید. پلی کردن برای یک سالن رقص خالی در اوایل شب ممکن است به نظر خسته کننده بیاید و جذاب نباشد، اما در نگاه اول این طور به نظر می‌رسد. در حقیقت، وارم آپ کردن یک درس فوق العاده برای دی جی ها می‌باشد، که هیچ دانشی درباره‌ی ارتباط برقرار کردن با مخاطبان خود ندارد.

پس از همه‌ی اینها، چیزی که خیلی چالش برانگیز است، پلی کردن تعدادی از ترک‌های برتر هفته برای دنسر‌ها در ساعت 1 شب، یا ایجاد یک حالت مخصوص شب و دعوت کردن مهمانان به یک سفر فراموش نشدنی در دنیای موسیقی می باشد که مخاطبان خود را برای لاین آپ بعدی و هیجان بیشتر آماده می کنید. اما بیایید به یک نقطه ی مشترک برسیم. وارم آپ کردن در ابتدای برنامه و اوایل شب شروع می‌شود، درست در زمانی که مهمانان به نوبت در حال رسیدن به کلاب یا ایونت شما هستند و می‌روند بر روی صندلی‌های خود مستقر می‌شوند یا به بار می‌روند.

di in club

در این زمان کسی به سالن رقص نمی‌آید و اگر هم بیایند خیلی آرام می‌رقصد و مهمانان بیشتر در حال آماده کردن خود، سفارش دادن غذا یا نوشیدنی و یا گذاشتن وسایل شان در جای مناسب هستند. پس می‌توان گفت مهمان‌ها تقریبا پس از گذشت 1 ساعت آرام آرام به سالن رقص می‌آیند، اما در حال حاضر کار شما به عنوان یک دی جی ایجاد یک جو دلپذیر و آرامش بخش می‌باشد تا مهمان‌ها را اول جذب سالن رقص کرده و در ادامه آنها را به بخش اصلی شب هدایت کنید.
از لحاظ موسیقی، این بدان معنی است که در طول وارم آپ نباید سعی کنید که مخاطبان را با به روز ترین ترک های برتر و داغ خیلی تحت تاثیر قرار دهید، چون هرچیزی زمان مخصوص خود را دارد. با این وجود، شما نمی‌توانید افراط کنید و ترک‌های خیلی نرم را پلی کنید که مناسب فضا نیستند . تعادل را رعایت کنید و در نظر داشته باشید موسیقی که پلی می‌کنید باید:

ملودیک، و ترجیحا با صدای خواننده باشد.
برای مهمانان آشنا باشد.
نه خیلی سریع باشد و نه خیلی با صدای بلند.
با یک بیس لاین ریتمیک و قابل رقص باشد.

به یاد داشته باشید که هدف شما از وارم آپ کردن این است که مهمانان را به سالن رقص بکشانید و به تدریج آنها را برای رقص و گوش دادن به ست دی جی بعدی آماده کنید. اما این کار را باید به ظرافت، با دقت و به طور طبیعی انجام دهید. نکته‌ای که در مورد رقصیدن مهمانان باید در نظر داشته باشید، این است که در حال وارم آپ کردن، شما باید به این حقیقت مشرف شوید که به ندرت افرادی را می‌بینید که در طول ست شما در سالن رقص باشند.
بیشترین مواردی که در این زمان به چشم می‌آیند، به خصوص در اوایل شب، این است که دو یا یک نفر با اعتماد به نفس و شجاع را در کنار میزشان در حال رقصیدن ببینید. در ابتدا، ممکن است دیدن اینکه کسی با آهنگ‌های شما نمی‌رقصد شما را دلواپس و ناراحت کند. ممکن است شما با دیدن این صحنه عصبانی شوید و بخواهید شخصا به تحریک مردم بپردازید و سعی کنید به طور فریبنده‌ای به دنبال ترک‌هایی بگردید که مردم به آنها بیشتر واکنش نشان دهند. اما آرامش خود را حفظ کنید، در حقیقت مردم برای رسیدن به آن درجه از هیجان و حجم موسیقی پر سر و صدا و آمدن به سالن رقص نیاز به زمان دارند. بنابراین باید به یاد داشته باشید که شما به عنوان دی جی وارم آپ، تنها بخشی از این فرایند را می‌توانید کنترل کنید.
در این مورد نکات بیشتری نیز وجود دارد. تسلیم شدن در مقابل تلاش کردن برای رقصاندن مردم با تمام ارزش ها در طول وارم آپ می تواند به طور شگفت انگیزی شما را رها کند و آرامش بیشتری داشته باشید و به جای توجه کردن به اینکه چرا جمعیت نمی‌رقصند یا هنوز آماده نیستند، در هر صورت بهتر است با موسیقی که واقعا دوستش دارید ست را شروع کنید و این لحظه‌ی رها شدن شما از آن افکار است و معمولا دی جی ها در این زمان بهترین ست خود را پلی می‌کنند.
به طور خاص، وارم آپ بهترین زمان برای پلی کردن بهترین ترک های مورد علاقه اما کمی قدیمی شما یا یک ترک عجیب غریب می‌باشد که علاوه بر آن به خوبی مناسب جو و مزاج باشد. در نهایت چرا نباید آن ترک‌های جذابی را پلی کنید که شما دوست داشتید در سیستم صوتی بزرگ آنها را بشنوید؟
به عنوان پیشرفت ست شما، شما قادر خواهید بود تا به مردم بگویید که شروع به آمدن در پیست رقص و رقصیدن کنند. برخی از نشانه‌های بصری برای پی بردن به حالت جو توجه کردن به افراد و دیدن ضربات پای آنها به کف، تکان دادن دست هماهنگ با ضرب‌ها، و تکان دادن سر با موسیقی می باشد.

Djcmag - Dj is playing

اگر این نشانه‌ها را دیدید پس یعنی همه چیز خوب پیش می‌رود، پس همان روند را ادامه دهید، و در همان حال انرژی ترک‌ها را افزایش دهید و شتاب تمپو را خیلی خیلی نرم نگه دارید. (برای مثال حتی کلاب‌هایی هستند که شما برای پلی کردن در آنها مجاز نیستید که تا قبل از ساعت 12 Bpm را از 128 بالاتر بیاورید.) و هنگامی که حس کردید جمعیت به آن حد هیجان بیشتر رسیده‌اند، زمان آن می رسد که مهمانان را به سالن دعوت کنید. این کار را می‌توانید با یک ترک عمدی که قابل پیش بینی می باشد انجام دهید، یک ترک که به نظر می‌رسد همه منتظر آن بوده‌اند.

اگر شما همه‌ی این کار‌ها را به خوبی انجام دهید، مردم همگی قبل از آمدن دی جی بعدی به سالن رقص می‌آیند و اگر اینطور بود از خودتان و کاری که به خوبی انجام دادید راضی باشید و برنامه را برای ورود دی جی بعدی به خوبی گرم کرده‌اید.

بسیاری از دی جی‌ها بر این باورند که وارم آپ کردن برای تازه کار‌ها در نظر گرفته شده است، ولی در عین حال یک وارم آپ درست نیازمند مهارت‌های زیادی می باشد که بسیار فنی ودقیق هستند. جالب اینجاست دی جی های واقعا موفق می‌توانند جو سالن را درک کنند و می‌دانند که چطور یک وارم آپ فوق العاده داشته باشند و زود پلی نکنند. در وارم آپ زمان برای همه چیز وجود دارد و می‌توانید تا قبل از لاین آپ بعدی همه ی آن کار‌ها را انجام دهید. ارتباط برقرار کردن با مردم از طریق موسیقی را بهتر یاد بگیرید و یک جو ایجاد کنید.

منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
هنر Warm up
0.0به ابن مقاله امتیاز بدهید !
نمره خوانندگان از 8 رای