در سال ۲۰۱۶ کنترلرهای دی جی کاملا جا افتادند و از پلیر‌های دی جی پیشی گرفتند که از لحاظ عملکرد و راحتی استفاده بهتر بودند. با این وجود اگر کار شما دی جی می‌باشد احتمال این وجود دارد که شما فرصت پلی کردن در استیج‌های دی جی پر از وسایل و ابزار را داشته باشید، و ندانستن و آشنا نبودن با نحوه‌ی استفاده از آنها ممکن است به مانعی برای حرفه‌ی دی جی شما تبدیل شود.
به دست آوردن مقداری تجربه در ابزار‌های حرفه‌ای دی جی می‌تواند شما را برای این مواقع آماده کند و خوشبختانه پلیر‌های دی جی زیادی در بازار وجود دارد که از لحاظ عملکرد و خصوصیات به پلیر‌های دی جی گران قیمت CDJ پایونیر که پایه ثابت اکثر استیج‌های دی جی می‌باشند، شباهت دارند. در این مقاله می‌خواهیم برخی از این پلیر‌های مقرون به صرفه را در کنار هم قرار دهیم و سعی کنیم برخی پلیرهای دی جی مناسب تمرین کردن را به شما معرفی کنیم.
دنیای پلیرها می‌تواند به دو بخش کلی تقسیم شود: یک بخش آنها حوزه‌ی پلیر‌های سطح مبتدی می‌باشد که توسط چندین تولید کننده تصرف شده و باهم در حدود قیمت‌های ۱۵۰ تا ۶۰۰ دلار رقابت می‌کنند و بخش دیگر آن تحت تسلط کامل کمپانی‌ Pioneer DJ است که پرچم دار پلیرهای دی جی در دنیا می‌باشند. از آنجایی که ما به دنبال معرفی پلیر‌ها برای استفاده‌ی خانگی هستیم، فرض را بر این می‌گذاریم که شما به دنبال پلیرهای حدود ۲۰۰۰ دلاری نیستید و همچنین فرض می‌کنیم که شما کیفیت و ویژگی‌های حداقلی را می‌خواهید، بنابراین پلیر‌های زیر ۲۰۰ دلار را در نظر نمی‌گیریم.

Pioneer XDJ-1000mk2

Pioneer XDJ-1000mk2

فقط یک دلیل برای انتخاب CDJ-900 nexus به جای این دستگاه وجود دارد و آن هم نیاز به یک پخش کننده‌ی CD می‌باشد. ولی اگر همه‌ی ترک‌های شما بر روی کامپیوتر می‌باشد هیچ دلیلی برای نخریدن XDJ-1000mk2 وجود نخواهد داشت. آن دارای یک صفحه بزرگ لمسی بوده و تنها محدودیت آن این است که بیشتر عملکردهای آن از طریق صفحه‌ی لمسی قابل دسترسی هستند. آن دارای یک جاگویل اندازه کامل با چراغ‌های LED در مرکزش می‌باشد. آن یک پلیر سطح مبتدی و میانی است که با برق مستقیم روشن می‌شود و از iOS Rekordbox، اَندروید، فلش USB ، مک (OS X 10.8-10.10)و ویندوز (نسخه‌ی ۷ یا بالاتر) پشتیبانی می‌کند. آن دارای یک جفت خروجی RCA و یک S/PDIF است و نرم افزار Rekodbox DJ را پشتیبانی می‌کند. قیمت این پلیر ۱۱۹۹ دلار می‌باشد.

Pioneer XDJ-700

Pioneer DJ XDJ-700

این پلیر اولین گزینه‌ی زیر ۷۰۰ دلار کمپانی پایونیر است و در ازای این مبلغ چند گزینه‌ی بسیار با ارزش را در اختیار شما قرار می‌دهد. این پلیر باعث می‌شود تا تمام توجه شما به سمت صفحه نمایشگر لمسی آن جذب شود زیرا بسیار از عملکردهایش فیزیکی نیستند و فعال سازی آنها از طریق صفحه لمسی امکان‌ پذیر می‌باشد. آن یک پلیر سطح مبتدی و میانی است که با برق مستقیم روشن می‌شود. این پلیر نیز مانند XDJ-1000mk2 از iOS Rekordbox، اَندروید، فلش USB‌، مک (OS X 10.8-10.10) و ویندوز (نسخه‌ی ۷ یا بالاتر) پشتیبانی می‌کند. آن دارای یک جفت خروجی استریوی RCA و S/PDIF بوده و از نرم افزار Rekordbox DJ پشتیبانی می‌کند و قیمت آن ۶۹۹ دلار است.

Numark NDX-500

Numark NDX-500

Numark NDX-500 یک پلیر کوچک جالب است که با Serato DJ سازگاری دارد. آن کاملا جمع و جور و مقرون به صرفه است و از کیفیت ساخت خوبی برخوردار است. آن برای استفاده‌ی سطح مبتدی و میانی است و با برق مستقیم روشن می‌شود. این پلیر از Redbook CD ،‌CD-R ،‌CD-RW و MP3 CD پشتیبانی می‌کند. آن دارای یک جفت خروجی RCA می‌باشد. قیمت این پلیر حدود ۲۵۰ دلار می‌باشد.

Gemini MDJ-1000

Gemini MDJ-1000

Gemini MDJ-1000 در نگاه اول شما را به یاد پلیر‌های پایونیر می‌اندازد ولی  با قیمتی بسیار مناسب‌تر ارائه شده است و دنباله روی ویژگی‌های پایونیر می‌باشد. آن دارای یک نرم‌افزار اختصاصی برای آنالیز و آماده سازی ترک‌ها می‌باشد که V-Case نام دارد که آن به اندازه نرم‌افزار Rekordbox پایونیر غنی نیست اما با اطمینان کار شما را راه می‌اندازد و برای استفاده کاربران سطح مبتدی و میانی مناسب است .همچنین از رسانه‌های USB، CDهای صوتی، CD-R ،‌MP3 CD نیز پشتیبانی می‌کند و دارای خروجی‌های RCA و S/PDIF بوده و از نرم‌افزار Virtual DJ پشتیبانی می‌کند.

Pioneer DJ CDJ-350

Pioneer DJ CDJ-350

اگر عدم وجود یک پخش کننده‌ی CD در XDJ-700 برای شما یک مشکل است، CDJ-350 برای شما این مشکل را حل کرده است. این پلیر یک دستگاه سطح مبتدی برای پلی کردن CD و فلش می‌باشد اما به جرات می‌توانم بگویم که این دستگاه کمی از رده خارج شده می‌باشد. آن دارای یک نمایشگر می‌باشد که اطلاعات ترک‌ها و کتابخانه‌ی شما را نشان می‌دهد اما برای نمایش شکل موج گزینه‌ای ارائه نداده‌ است. جاگویل آن شباهت زیادی به XDJ-700 دارد زیرا هیچ چراغ LED برای نشان دادن موقعیت ترک در حال پخش ندارد. آن دارای یک جفت خروجی آنالوگ RCA و یک مینی جک کنترل است.
به این ترتیب شما برای تهیه‌ی یک پلیر مناسب کارتان، باید مواردی نظیر جاگویل برای یادگیری بهتر کار با استاندارد‌های دی جی، نمایشگر جهت نمایش اطلاعات مربوط به ترک و لایبرری موسیقی، فرمت‌های قابل پخش، ورودی و خروجی و همچنین نرم‌افزاری که از آن پشتیبانی می‌کند را در نظر بگیرید و در آخر راحتی استفاده از دستگاه نیز می‌تواند یک امر کاملا سلیقه‌ای باشد ،اما قابل توجه است که از سال ۲۰۰۰ به بعد در بیشتر اجراها و فستیوال‌های برتر و جاری دنیا از پلیر‌های پایونیر استفاده می‌کنند ولی احتمال استفاده از میکسر‌هایی از برندهای مختلف وجود دارد ولی قطعا پلیر‌های پایونیر احساس نزدیک‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورند.

منبع دی‌جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
راهنمای خرید پلیر دی جی
3.9به ابن مقاله امتیاز بدهید !
امتیاز
نمره خوانندگان از 2 رای