آیا شما عاشق موسیقی هستید و می خواهید آن را با دنیا به اشتراک بگذارید؟ شما دائما می شنوید که اگر به کاری علاقه دارید باید آن را انجام دهید. چه چیزی بهتر از داشتن یک حرفه در زمینه ی موسیقی برای عاشقان موسیقی وجود دارد؟ اگر شما عاشق میکس کردن و مچ کردن ضرب ها  باشید، پس دی جی شدن بهترین گزینه می باشد.
بیشتر افراد معتقدند که دی جی ها فقط میکس هایی از ترک ها را برای مخاطبانی که در کلاب ها یا رویداد های زنده هستند ایجاد می کنند. خوشبختانه این کار چیزی بیشتر از یک میکس و پخش آهنگ می باشد. دی جی ها هنرمند و اجرا کننده هستند، زیرا این کار نیازمند چیزی بیشتر از میکس کردن رندوم اهنگ ها می باشد. آنها می توانند با استفاده از عملکرد های موجود در میکسر ها و دک ها جمعیت را بیشتر با موسیقی درگیر کنند، و با استفاده از تکنیک های دی جی بهترین زمان ها را برای آنها خلق کنند  که استفاده از همه ی این امکانات و تکنیک ها نیاز به دانش دارد.

هرکسی ممکن است به دی جی شدن فکر کند، تنها چیزی که شما نیاز دارید عشق به موسیقی و پلیر می باشد. با این حال اگر می خواهید که یک دی جی موفق و عالی بشوید، شما نیاز به چیزی بیشتر از یک پلیر دارید. یک دی جی حرفه ای دارای گستره ای از تجهیزات برای تولید یک ترک فوق العاده می‌باشد و وقتی که نوبت به خلق یک ترکی می رسد که مورد پسند مردم واقع شود، باید دانش گسترده ای از موسیقی و تئوری آن داشته باشد. برای تبدیل شدن به یک دی جی استثنایی، شما باید بتوانید تئوری موسیقی را درک کنید. نیاز های یک دی جی بسته به نوع آن تغییر می کند، و متداول ترین نوع دی جی ها در این موضوع، دی جی های سیار، کلاب، آهنگ ساز، ترن تیبلیست ها و دی جی های رادیو هستند. ما در اینجا نکاتی را در مورد انواع تحصیلاتی که می توانید برای بهتر شدن دنبال کنید را به شما می گوییم.

آموزش زبان

دی جی یک هنرمند موسیقی است که استعداد و پیشکشی ذاتی برای موسیقی دارد. بیشتر افراد پس از دبیرستان یا دانشگاه به این حرفه علاقه مند شده اند. اگر می خواهید رویای خود برای تبدیل شدن به یک دی جی خوب را برآورده کنید، رفتن به کلاس های تکمیلی زبان می تواند برای شما مفید باشد، از آنجایی که برای دی جی شدن هیچ مدرک رسمی لازم نیست، می توانید خودتان به خودتان کمک کنید و دوره های مکالمه عمومی و زبان را طی کنید. این کار به تقویت مهارت های ارتباطی شما کمک می کند و حتی به رشد شخصیتی و اجتماعی شما نیز کمک خواهد کرد.

مدرک مهندسی صدا

اگرچه ممکن است که شما نیازی به لیسانس یا گواهی نداشته باشید، اما به شما توصیه می کنم که مدرک تحصیلی صدای خود را داشته باشید. دانشگاه ها و دانشکده هایی برای این کار وجود دارند که رشته هایی در مورد اصول صدا و آهنگ سازی را ارائه می دهند. این برنامه ها می توانند برای دی جی کردن مفید باشند. در صورتی که می خواهید این حرفه را به عنوان یک دی جی حرفه ای دنبال کنید، می توانید یک مدرک لیسانس در مهندسی صدا دریافت کنید، و از آن به بعد شما درک بهتری از صدا و چگونگی کار با آن خواهید داشت. علاوه بر اینها این دوره های آموزشی ممکن است شامل، دوره ی میکس و مسترینگ صدا، تکنولوژی آنالوگ، کنسول های میکس، تئوری موسیقی، صدای فراگیر و نگهداری استودیو می باشد.

مدرک ژورنالیسم یا صدا وسیما

اگر می خواهید یک دی جی رادیویی شوید، باید مدرک تحصیلی در زمینه هایی مثل ارتباطات، صدا و سیما (ایستگاه پخش) و ژورنالیسم داشته باشید. یک راه عالی برای شروع کار به عنوان دی جی رادیو، دریافت مدرک در رشته ی ژورنالیسم برودکست (پخش) می باشد. در این دوره شما می توانید نحوه ی استفاده از تجهیزات استودیو را بیاموزید. علاوه بر این شما می توانید در مورد تکنیک های مختلف گزارش و جمع آوری اطلاعات، اصول اخلاق در نشر، و قوانین رسانه اطلاعات بیشتری کسب کنید. بهتر است که کارآموزی خود را در دانشگاه یا ایستگاه رادیویی محلی انجام دهید.

خودآموزی از آموزش های آنلاین

در دنیای پیشرفته ی امروزی، وب سایت های بسیاری وجود دارند که نکات و آموزشی برای دی جی ها را در غالب متن و ویدئو ارائه می دهند که برای یادگیری ایده آل هستند. اکثرا متخصصان تجربه ی خود را برای جلوگیری از اشتباهات تکراری به اشتراک می گذارند. از آنجایی که در دی جی کردن میکس کردن آهنگ ها به صورت تصادفی امکان پذیر نمی باشد، آن نیازمند دانش لازم برای استفاده از تجهیزات می باشد و همچنین بسیاری از کارشناسان دانش خود را با طرفداران خود به اشتراک می گذارند تا به آنها در افزایش مهارت های دی جی شان کمک کنند. با پیشرفت تکنولوژی، دی جی کردن به کاری بسیار آسان تبدیل شده است و این به دلیل وجود نرم افزار های زیادی است که در این زمینه تولید شده اند و بیشتر دی جی ها هم برای این کار از ترکیب نرم افزار و سخت افزار استفاده می کنند. برای بهبود مهارت های دی جی باید بدانید که چطور از این ابزار ها و نرم افزار به طور موثر استفاده کنید، و برای این کار می توانید آموزش ها و نکات آنلاین را دنبال کنید.

آموزش های مستقل

آموزشگاه های خصوصی و استاد های بسیاری وجود دارند که آموزش خودمختار دی جی را نیز ارائه می دهند، شما می توانید بسته به نیاز و شرایط خود با پرداخت هزینه ی دوره ها در این کلاس های حضوری شرکت کنید و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت کنید. مدت دوره ها متفاوت است، شما می توانید مناسب ترین آن را انتخاب کنید.

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
برای تبدیل شدن به یک دی جی به چه تحصیلاتی نیاز داریم؟
4.5به ابن مقاله امتیاز بدهید !
امتیاز
نمره خوانندگان از 6 رای